Zabiegi medyczne

Badanie skóry

Zmiany na skórze usytuowane, w różnych, często niewidocznych miejscach, nie tylko denerwują nas swoim wyglądem, mogą być też dla nas niebezpieczne. Wszelkie niepokojące zmiany należy skonsultować z lekarzem specjalistą, który po dokładnym badaniu, zaleci odpowiednie postępowanie.

W Klinice Zdrowia i Urody Art-Medica zapraszamy na konsultacje do:
dr n.med. Hanny Walkowiak – dermatologa
dr n.med. Joanny Kurmanow – chirurga plastycznego
dr n. med. Jacka Brzezińskiego – chirurga onkologa

Bezoperacyjny lifting twarzy - SilhouetteSoft

Bezoperacyjny lifting twarzy - SilhouetteSoft

SilhouetteSoft to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnego liftingu. Zabieg jest małoinwazyjny i można nim korygować opadanie policzków, linii żuchwy, łuków brwiowych.

Przed

15 dni po

4 miesięce po

Zabieg z użyciem nici Silhouette wykonywany jest na świecie co 15 min.
Efekty są rewelacyjne i długotrwałe! A wystarcza tylko jeden zabieg.
Dzięki Silhouette-Soft™ kobieta odzyskuje młodą, wypoczętą twarz i nikt oprócz niej nie wie, dlaczego.
Nowy, bezpieczny i skuteczny zabieg korygujący zwiotczenia skóry i redukujący oznaki jej starzenia. Wykonywany jest najczęściej w celu  poprawy wyglądu policzków, przywrócenia objętości skóry w okolicy jarzmowej i podniesienia brwi.
Silhouette-Soft™, to bio-wchłanialne nici z małymi stożkami, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworząc napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą tkankę.

 

Zabieg jest szybki, komfortowy i nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, w ciągu 30 min. w gabinecie lekarskim.
Efekty zabiegu z użyciem nici Silhouette – Soft™ widoczne są natychmiast, a pacjent wraca do pracy i normalnego życia bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. Korekcja utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.
Nici można stosować wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, co umożliwia osiągnięcie jeszcze bardziej naturalnego wyglądu.
Nici Silhouette - Soft™ zostały zrobione z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego. Składniki te czynią je w pełni wchłanialnymi. Produkowane są w Michigan w USA. Gwarancją bezpieczeństwa jest to iż, materiały wykorzystywane do ich produkcji zatwierdził najważniejszy
amerykański organ kontrolny FDA (Urząd ds. Żywności i Leków).

 

Botox

Botox jest stosowany do wygładzeniu zmarszczek mimicznych, najczęściej są to zmarszczki górnej części twarzy.
Botox podany w okolicę wybranego miejsca blokuje na określony czas przekazywanie sygnału chemicznego powodującego skurcz mięśni, a tym samym wygładza zmarszczkę. Zabieg jest niezwykle krótki i bezbolesny. Trwa kilkanaście minut, a jego efekty widoczne są po około 7 dniach i utrzymują się od 4-7 miesięcy.
W Klinice ArtMedica stosujemy tylko oryginalny Botox, dzięki temu zabiegi są bezpieczne, a efekty pewne.
Rezultaty zabiegu są spektakularne ale delikatne. Twarz nabiera łagodnych rysów, staje się młodsza i gładsza, a najczęstszym komentarzem: „Ale ładnie dzisiaj wyglądasz”.

Cosmelan

Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu i może być wykonywany o każdej porze roku oraz dla każdego fototypu skóry.
Doskonale radzi sobie z palmami o podłożu hormonalnym, a jego mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny).

Maska Cosmelan 1, która jest nakładana w gabinecie, zawiera substancje o działaniu depigmentacyjnym. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji Cosmelan®. Głównym celem zabiegu jest eliminacja plam (melasma).
Krem Cosmelan 2 podtrzymuje efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza, że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega hiperpigmentacji. Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem Cosmelan 2 ma również działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące.
Pacjent powinien stosować krem Cosmelan 2 wg wskazówek podanych przez lekarza.
Krem Hydra-Vital Factor K ma silne działanie odżywczo-nawilżające, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, nadaje skórze gładkość i elastyczność.  

Jednorazowa kuracja Cosmelan® pozwala na znaczną eliminację plam i przebarwień. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach, pacjent kontynuuje terapię w domu preparatem Cosmelan 2. Osoby o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Echoskleroterapia

Skleroterapia to ambulatoryjna metoda usuwania żylaków oraz teleangiektazji zwanych potocznie "pajączkami". 
Zabieg polega na wstrzyknięciu leku za pomocą bardzo cienkiej igły. W następstwie tego żyła obkurcza się, podrażniona ściana żyły włóknieje, ustaje przepływ krwi i w czasie kilku dni do kilku tygodni żyła przestaje być widoczna. 
Zabieg skleroterapii wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa na ogół ok.20 minut. Po zabiegu pacjent wraca do codziennych czynności. Konieczne jest chodzenie w podkolanówkach lub pończochach uciskowych zgodnie z zaleceniami lekarza. Uzyskanie dobrego wyniku wymaga często kilku zabiegów.
Echoskleroterapia to skleroterapia pod kontrolą USG. Umożliwia usuwanie większych żył i w niektórych przypadkach może zastąpić operację żylaków. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny i daje doskonałe efekty.

Glycopeel

Zabieg Glycopeel ma bardzo szerokie zastosowanie, dzięki dużej różnorodności składników aktywnych. Wskazania do wykonania zabiegu to: zmarszczki, przebarwienia, utrata elastyczności, trądzik pospolity, utrata blasku, nierówności skóry, skóra palaczy.
Główne substancje aktywne to:

Kwas glikolowy - kwas glikolowy należy do a -hydroksykwasów (AHA), jest związkiem chemicznie czystym, o stałym pH zapewniającym jego bezpieczeństwo i skuteczność. Dzięki małym rozmiarom cząsteczki kwas glikolowy łatwo przechodzi przez skórę, ponadto w roztworze GLYKOPEEL® równomierna penetracja kwasu zapewniona jest przez jego połączenie z glikolem propylenowym. Kwas glikolowy posiada właściwości złuszczające, zmniejsza grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka poprzez osłabianie wiązań pomiędzy korneocytami. Kwas glikolowy eliminuje zaskórniki, stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG). Zwiększa przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentujących i witamin. Kwas glikolowy poprawia kondycję skóry poprzez: redukcję drobnych i większych zmarszczek, łagodzenie objawów trądziku, obkurczanie porów skórnych, usuwanie przebarwień, zwiększanie tonusu tkankowego i stymulację mikrokrążenia.


Kwas kojowy jest naturalnym związkiem pochodzącym z wyciągu z grzybów Aspergillus i Penicillium. Kwas ten jest silnym czynnikiem depigmentującym, zmniejsza syntezę melaniny, hamuje aktywność i syntezy tyrozynazy w komórkach (kluczowy enzym w procesie syntezy barwnika skóry – melaniny). W pilingu GLYKOPEEL® kwas kojowy ma stężenie 5%.


Wyciąg z Mącznicy lekarskiej jest to hydroglikolowy wyciąg z liści Mącznicy lekarskiej. Ekstrakt ten zawiera głównie: arbutynę (glukozyd hydrochinonu), flawonoidy, kwas jabłkowy i cytrynowy. Hydrochinon i arbutyna to jedne z najskuteczniejszych substancji o działaniu depigmentującym.


Wyciąg z Morwy Białej uzyskiwany jest z odmiany japońskiej, Kokuso 21 (wykorzystywanej w hodowli jedwabników). Jego najważniejsze składniki to triterpenoidy i pochodne fenyloflawonowe mające działanie przeciwzapalne i hamujące aktywność tyrozynazy. Wyciąg z Morwy białej poprawia mikrokrążenie, ma właściwości antyoksydacyjne. Chroni w ten sposób skórę przed skutkami fotostarzenia.  Dermatologiczno-kosmetyczne właściwości ekstraktu wynikają z bogatej zawartości flawonoidów, działających ochronnie na skórę poprzez:

1. HAMOWANIE AKTYWNOŚCI KOLAGENAZY I ELASTAZY – ENZYMÓW ODPOWIEDZIALNYCH ZA DEGRADACJĘ TKANKI   ŁĄCZNEJ,
2. STYMULACJĘ SYNTEZY KOLAGENU,
3. OCHRONĘ KAPILAR.

Witaminy odgrywają ważną rolę w ochronie, przebudowie i regeneracji skóry. Wzmacniają działanie pilingu GLYKOPEEL® .

· Witamina A jest jednym z najbardziej skutecznych czynników przeciwdziałających starzeniu się skóry. Proces starzenia charakteryzuje się zmniejszeniem odnowy komórkowej oraz spadkiem aktywności enzymatycznej. Witamina A przeciwdziała temu pobudzając podziały komórkowe, regulując procesy wzrostu i funkcjonowania komórek naskórka -zapobiegając zmniejszaniu się jego grubości. Pomaga chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Poprawia stan skóry suchej, łagodzi zaczerwienienia.
· Witamina C jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu, stymuluje ponadto metabolizm komórkowy oraz aktywuje fibroblasty. Poprawia jędrność i kondycję skóry, jest skutecznym antyoksydantem Kwas askorbinowy jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających, zapobiega powstawaniu nadmiaru melaniny, poprawia również kondycję naczyń krwionośnych.
· Witamina E ma silne działanie przeciwutleniające, chroni tkanki przed działaniem szkodliwych czynników pochodzenia zewnętrznego i wewnętrznego (powstających w procesach metabolicznych). Zabezpiecza błony komórkowe przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest często używana w celu wzmocnienia działania preparatów przeciwsłonecznych. Witamina E zmiękcza skórę, łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia. Szczególnie potrzebna skórze suchej i wrażliwej.

Efekty stosowania pilingu to przede wszystkim rozluźnienie komórek naskórka, poprawa kolorytu skóry, stymulacja mikrokrążenia, odnowa komórkowa. Piling  rozjaśnia i dodaje blasku, wygładza drobne zmarszczki i nierówności skóry.

Zabieg trwa od 15 do 20 minut, odstępy między zabiegami Glykopeel® wynoszą 8 do 10 dni, a w serii wykonuje się 4-6 zabiegów 2 razy do roku.


Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Za pomocą nowoczesnego Systemu Laserowego Harmony wykonujemy zabiegi usuwania poszerzonych naczynek i zmian naczyniowych na skórze całego ciała.
Dzięki laserowi najnowszej generacji możliwe jest zamykanie bardzo drobnych naczynek, które odpowiedzialne są za rumień występujący na skórze twarzy oraz większych wyraźnie widocznych naczynek na twarzy i nogach.
W celu znieczulenia skóry i uniknięcia jej podrażnienia po zabiegu, stosujemy specjalny system chłodzenia, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne.

Lipoliza iniekcyjna – Dermaheal LL

Dermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do
mezoterapii o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym.
Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija
cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc
ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia
jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

Efekt obserwujemy po około 3 tygodniach i jest to zazwyczaj utrata 2-4 cm w obwodzie. Jest to zabieg który daje niesamowite możliwości redukcji tkanki tłuszczowej i miejscach, w których trudno wykonać innego typu zabiegi. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się przy redukcji wiszących policzków, tzw. chomików oraz podwójnego podbródka. Można także modelować uda, pośladki, ramiona i brzuch.

Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności fizycznej - odczuwając tylko tkliwość w miejscu poddanym zabiegowi.

Jest to zabieg, który należy wykonywać w serii. Ile zabiegów należy wykonać, to indywidualna sprawa i zależy to od grubości tkanki tłuszczowej oraz obszaru poddanego leczeniu. Najczęściej są to 2 do 4 zabiegów, w odstępach co 6 do 8 tygodni. Procedurę wykonania zabiegu, jego koszt oraz odstępy między zabiegami ustala lekarz na indywidualnej wizycie.

Zapraszamy!

Lipoliza intralipoterapia

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna i nieinwazyjna metoda usuwania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Rozwój medycyny estetycznej przyniósł ze sobą doskonałą alternatywę dla liposukcji, która jeszcze niedawno była jedynym sposobem na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej.
Intralipoterapia, to metoda podawania preparatu, dająca możliwość modelowania sylwetki bez użycia skalpela i ryzyka powikłań. Jest też dużo tańsza od zabiegów chirurgicznych. Polega na wprowadzeniu do tkanki substancji powodującej zniszczenie komórek tłuszczowych, które są następnie transportowane do tkanek odpowiedzialnych za ich wydalanie z organizmu.
Przewagą tej techniki (w przeciwieństwie do mezoterapii) jest ograniczona liczba wkłuć, co zmniejsza ból oraz ryzyko powstania siniaków i uszkodzenia skóry.
Przeprowadzany metodą intralipoterapii zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie trwa dłużej niż 30 min. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. W miejscu zabiegu mogą być odczuwalne lekkie swędzenie, pieczenie lub tkliwość. Są to pożądane efekty, świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kilka kolejnych dni może też być widoczne zaczerwienienie i lekki obrzęk.
W klinice Art-Medica stosujemy preparat Aqualyx oraz Dermaheal do wykonania zabiegów lipolizy iniekcyjnej. Najbardziej popularnymi partiami podlegającymi zabiegowi są brzuch i biodra. Ale można również modelować podbródek, fałdy na plecach, czy wewnętrzne strony ud i kolan.
Dodatkowo proponujemy pakiet zabiegów drenujących – BOA – aby zwiększyć skuteczność wykonywanych zabiegów lipolizy.

Zapraszamy na konsultacje do lekarza specjalisty!

Mezobotox

Mezobotox to mezoterapia twarzy preparatem Teosyal Redensity  i + botox wybranej okolicy twarzy.

Łączenie zabiegów medycyny estetycznej daje najlepsze efekty. Mezobotox to zabieg łączący podanie toksyny botulinowej, w wybraną okolicę oraz mezoterapię całej twarzy bardzo skutecznym preparatem Teosyal Redensity. Dzięki niezwykle bogatemu składowi, Teosyal Redensity ujędrnia i odmładza skórę. Twarz wygląda młodziej, a skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Zdjęcie poniżej ilustruje, jaki efekty można uzyskać po dwóch zabiegach mezoterapii.
Jeśli do tego dodamy wygładzenie zmarszczek na obszarze, gdzie są one najgłębsze, poprzez zastosowanie Botoxu, uzyskamy niesamowity efekt odmłodzenia całej twarzy. Będzie ona młodsza i bardziej wypoczęta, przygotujmy się też na komplementy ze strony najbliższych!


Przed


Zaraz po 2 sesjach Teosyal Redensity I. Ilość wstrzykniętego produktu w czasie sesji: 2 ml. Dr Fabien Giausseran, Francja

Zapraszamy!

Mezoterapia głowy - lekarstwo na słabe i wypadające włosy

Mezoterapia skóry głowy to jeden ze skuteczniejszych sposobów przeciwdziałania wypadaniu włosów i wzmocnienia cebulek włosa. Dzięki specjalnie przygotowanemu koktajlowi substancji odżywczych mezoterapia przynosi efekty już po pierwszym zabiegu.
Aminokwasy, mikroelementy oraz witaminy zawarte w koktajlu wzmacniają strukturę włosa i stymulują ich wzrost.

Cena jednego zabiegu: 500zł
Zalecana seria trzech zabiegów.

Mezoterapia twarzy Teosyal Redensity

Preparat Teosyal Redensity I to remedium na odwodnioną i zmęczoną skórę, przebarwienia i zmarszczki.
Preparat nowej generacji, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego i kompleksu odnawiającego skórę (8 aminokwasów, 3 antyoksydanty, 2 minerały i 1 witamina), przywraca jej młodość i jędrność. Preparat zawiera dodatkowo środek znieczulający -  lidokainę, która eliminuje uczucie bólu w czasie iniekcji.
Dzięki bogatemu składowi, po zabiegu, dochodzi do stymulacji procesów wytwarzania kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się bardziej spoista i napięta. Zawarty w preparacie glukation – najważniejszy antyoksydant – neutralizuje wolne rodniki tlenowe. Kwas hialuronowy głęboko nawilża naskórek i skórę właściwą, ogranicza utratę wody, dzięki doskonałym właściwościom higroskopijnym. Arginina reguluje nawilżenie górnych warstw skóry.

Po takim koktajlu efekty widoczne są jak na dłoni:


Przed

Zaraz po 2 sesjach Teosyal Redensity I. Ilość wstrzykniętego produktu w czasie sesji: 2 ml.Dr Fabien Giausseran, Francja

Nici hialuronowe

to opatentowana technika podawania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. Polega ona na liniowym podawaniu małych dawek kwasu w oparciu o wektory napięcia skóry. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, odpowiedzialnym za jej prawidłowe nawilżenie. Niestety w miarę upływu czasu produkcja kwasu hialuronowego zmniejsza się, a skóra traci swoją jędrność i powstają zmarszczki.
Kwas hialuronowy który podajemy w trakcie zabiegu jest bardzo zbliżony budową do tego, obecnego w naszej skórze. Ma on działanie stymulujące fibroblasty do wytwarzania własnego kolagenu, wychwytuje i neutralizuje wolne rodniki oraz nawilża skórę.
Efekt zabiegu jest prawie natychmiastowy. Skóra staje się bardziej napięta i nawilżona. Sprawia to, że wyglądamy młodziej, nasze rysy stają się delikatniejsze, a spojrzenie nabiera blasku. Twarz wygląda naturalnie i jest po prostu świeższa i bardziej wypoczęta.

Podanie kwasu hialuronowego przynosi lepszy efekt, gdy skóra jest dobrze nawilżona. W szczególności wykonana wcześniej mezoterapia bezigłowa lub zabiegi nawilżające na bazie kosmetyków Skeyndor i Environ, sprawią, iż będziemy się dłużej cieszyć skórą pełną blasku.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nici hialuronowych są podobne, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej i należą do nich:
 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • uczulenie na kwas hialuronowy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenie w okolicy wykonywania zabiegu

Peeling Jessnera

Formuła preparatu opracowana została z myślą o skórach wiotkich, zmęczonych, wykazujących oznaki fotostarzenia. Peeling poprawia kondycję skóry, eliminuje zaskórniki, wykazuje działanie bakteriobójcze, wygładza i rozjaśnia skórę przywracając jej blask i odpowiedni koloryt.
Peeling Jessnera składa się z trzech kwasów; salicylowego, mlekowego i cytrynowego, których działanie wzajemnie się uzupełnia.

Kwas salicylowy  reguluje pracę gruczołów łojowych i wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu wyprysków. Znajduje zastosowanie w terapiach przeciwtrądzikowych z uwagi na silne działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwzapalne.  Ponadto kwas salicylowy stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Redukuje niedoskonałości (rozszerzone pory, drobne zmarszczki) i przebarwienia,  zwiększa napięcie skóry oraz rozjaśnia jej koloryt.
Kwas mlekowy w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej. Dzięki temu skóra staje się grubsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco.
Kwas cytrynowy wykazuje właściwości rozjaśniające i antyoksydacyjne. Zapobiega procesom starzenia się skóry poprzez stymulację syntezy GAG (glikozaminoglikany), kolagenu oraz elastyny w skórze właściwej dzięki czemu zwiększa grubość i elastyczność skóry.

Efektem zabiegu jest poprawa jędrności i elastyczności skóry, redukcja niedoskonałości (drobne zmarszczki, rozszerzone pory,  płytkie przebarwienia). Skóra zyskuje odpowiedni stopień nawilżenia, gładka i promienna.

Peeling migdałowy 50%

Peeling migdałowy jest niezrównany jeśli chodzi o poprawę kolorytu i rozświetlenie skóry. Świetnie niweluje efekty fotostarzenia,  wygładza powierzchnię skóry i redukuje drobne zmarszczki.
Skóra zyskuje zdrowy koloryt i naturalny blask, następuje ściągnięcie porów i wygładzenie powierzchni naskórka oraz wyregulowanie pracy gruczołów łojowych.

Peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy przeznaczony jest przede wszystkim dla skór mieszanych i tłustych ale także do terapii anti-aging.
Składa się on z mieszanki kwasów 40 procentowego pirogronowego i 10 procentowego mlekowego.  Kwas pirogronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek bardzo szybko penetruje w głąb skóry, ma działanie intensywnie rewitalizujące – stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i GAG (glikozaminoglikany) w skórze właściwej.  Dzięki temu skóra ulega pogrubieniu, zyskuje jędrność i elastyczność. Kwas pirogronowy wykazuje właściwości silnie lipofilowe, w związku z tym reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Dodatkowo z uwagi na działanie keratolityczne i antybakteryjne doskonale sprawdza się w terapii skór trądzikowych, eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu wyprysków.  
Kwas mlekowy jest alfahydroksykwasem, w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastylowych w skórze właściwej, dzięki czemu skóra staje się grubsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta. Kwas mlekowy działa również keratolitycznie, przeciwzapalnie i wybielająco.
Efektem zabiegu jest wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, poprawa kondycji skóry tłustej i zanieczyszczonej, nawilżenie, poprawa napięcie i ujędrnienie skóry.
Zapraszamy!

Skleroterapia

to ambulatoryjna metoda usuwania żylaków oraz teleangiektazji zwanych potocznie "pajączkami".
Zabieg polega na wstrzyknięciu leku za pomocą bardzo cienkiej igły. W następstwie tego żyła obkurcza się, podrażniona ściana żyły włóknieje, ustaje przepływ krwi i w czasie kilku dni do kilku tygodni żyła przestaje być widoczna.
Zabieg skleroterapii wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa na ogół 20-30 minut. Po zabiegu pacjent wraca do codziennych czynności. Konieczne jest chodzenie w podkolanówkach lub pończochach uciskowych zgodnie z zaleceniami lekarza. Uzyskanie dobrego wyniku wymaga często kilku zabiegów

Terapia odmładzająca z komórkami macierzystymi.

Starzejąc się skóra traci elastyczność, ma obniżoną zdolność do zatrzymywania wilgoci, zawiera mniejsze stężenie kwasu hialuronowego i co najważniejsze, ma obniżony poziom kolagenu. Stosowanie terapii komórkami macierzystymi umożliwia naturalną poprawę kolorytu, elastyczności i tekstury skóry, poprzez stymulowanie wzrostu włókien kolagenu oraz poprawę ukrwienia obszaru iniekcji.
PRP (osocze bogatopłytkowe), przygotowywane jest za pomocą stosowanego klinicznie Systemu Angel, który z małej ilości własnej krwi Pacjenta, pozwala uzyskać żądany, skuteczny klinicznie, poziom stężenia płytek krwi.

Ze względu na autologiczną naturę (wykonanie z własnej krwi Pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Procedury podania PRP nie są bolesne, a Pacjenci mogą wznowić aktywność natychmiast po zabiegu. Cała procedura trwa od 20 minut do jednej godziny i może być wykonywana w gabinetach zabiegowych, co eliminuje potrzebę przeprowadzenia procedury operacyjnej.
Terapia regeneracyjna PRP jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą anti-aging,  która stymuluje własny potencjał organizmu Pacjenta do odbudowy tkanek. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę, umożliwia uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu.
Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu, zauważalnie poprawiają elastyczność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się do naturalnej postaci. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci.
Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału Pacjenta, dający długotrwały efekt, stanowi zasadniczą różnice i ogromną przewagę stosowania tej metody, w porównaniu z innymi terapiami.

Obecnie Koncentrat PRP jest również z powodzeniem stosowany w celu: zwiększenia przeżywalności przeszczepów tłuszczu u pacjentów poddanych rekonstrukcji piersi, leczenia owrzodzeń cukrzycowych stopy, korygowania blizn, stymulacji wzrostu włosów.

USG Doppler kończyn dolnych

Badanie UGS kończyn dolnych pozwala lekarzowi określić stan naczyń krwionośnych pacjenta. Jest ono nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne.

  Podczas badania określa się takie parametry jak:
 • drożność naczyń układu żył głębokich i powierzchownych
 • obecność, rozległość i charakter ewentualnych skrzeplin
 • zwrotny przepływ krwi (refluks) w żyłach układu głębokiego i powierzchownego z określeniem jego stopnia
 • występowanie patologii w obrębie zastawek

  Wskazania do badania:
 • ból w obrębie kończyn dolnych,
 • trudno gojące się rany,
 • żylaki, zakrzepica, zespoły zakrzepowe,
 • obrzęki kończyn dolnych,
 • miażdżyca,

Zapraszamy serdecznie!

Wolumeria twarzy

Wolumetria twarzy jest niezwykle skutecznym zabiegiem przywracającym młodzieńczy wygląd twarzy. Polega na podanie wysoko skoncentrowanych preparatów na bazie kwasu hialuronowego specjalną techniką. Pozwala to na odbudowę konturów i uzyskaniu owalu twarzy sprzed lat.
Zabieg jest niezwykle skuteczny, a jego efekty utrzymują się nawet 18 miesięcy. Rysy twarzy stają się pełniejsze, twarz w sposób naturalny wygląda na młodszą i wypoczętą.
Dzięki specjalnej technice zabiegowej wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna, a ślady po zabiegu mało widoczne.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie i Panów na konsultacje, na których szczegółowo udzielimy informacji na temat przebiegu samego zabiegu oraz jego kosztów.
Efekty zabiegu widoczne sa na fotografiach poniżej.

Wydarzenia

Walentynkowa SUPER promocja!

LOTERIA MIKOŁAJKOWA

Kto z nas nie ma ochoty na mikołajkową niespodziankę?
A jeśli wiąże się ona z pielęgnacją w gabinecie kosmetycznym, gdzie można liczyć na wyjątkowe zabiegi i relaks?
Wykorzystaj dni od 16.11 – 6.12.15 dla Twojej urody i weź udział w LOTERII MIKOŁAJKOWEJ w Art-Medice.

Każdy los wygrywa!

Czytaj więcej...

Popularne zabiegi

Poradnia kardiologiczna

Poradnia kardiologiczna
Choroby serca i układu krążenia określane są mianem chorób cywilizacyjnych...

Czytaj więcej...
Peeling LACM

Peeling LACM
Jesień to tradycyjna pora na złuszczanie naskórka i zabiegi z zastosowaniem peelingów

Czytaj więcej...
Nowoczesne i szybkie odchudzanie

Nowoczesne i szybkie odchudzanie

Czytaj więcej...
Badanie USG Doppler kończyn dolnych

Badanie USG Doppler kończyn dolnych

Czytaj więcej...
Lecznie ran

Leczenie ran
Gabinet leczenia ran Art-medica zaprasza pacjentów z ranami różnego pochodzenia

Czytaj więcej...
Echoskleroterapia

Echoskleroterapia
to ambulatoryjna metoda usuwania żylaków oraz teleangiektazji

Czytaj więcej...
Termolifting ML Duo - multipolarna fala radiowa

Termolifting ML Duo - multipolarna fala radiowa

Czytaj więcej...
Hydradermia Guinot

Hydradermia Guinot
to najbardziej niesamowity zabieg jaki udało się nam wprowadzić do naszej kliniki....

Czytaj więcej...
Chirurgia naczyniowa Art-Medica

Chirurgia naczyniowa Art-Medica
Jeśli masz bóle nóg, możesz przejść tylko krótki dystans...

Czytaj więcej...
Wampirzy lifting

Wampirzy lifting
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym...

Czytaj więcej...
Gabinet podologiczny

Gabinet podologiczny

Czytaj więcej...
Body wrapping

Body wrapping
to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających...

Czytaj więcej...
Leczenie potliwości

Leczenie potliwości
Leczenie nadmiernej potliwości - elektroniczna jonoforeza

Czytaj więcej...
Refleksologia stóp

Refleksologia stóp
To, że dotyk ma właściwości terapeutyczne, wiedzieli już starożytni...

Czytaj więcej...
wolumeria twarzy

Wolumetria twarzy
niezwykle skuteczny zabieg przywracającym młodzieńczy wygląd twarzy...

Czytaj więcej...
Najlepszy manicure w Poznaniu

Najlepszy manicure w Poznaniu

Czytaj więcej...
Odciski

Odciski
Czy wiesz o tym, że rozróżnia się 9 rodzajów odcisków?

Czytaj więcej...
Podkolanówki przeciwżylakowe

Podkolanówki przeciwżylakowe
Podkolanówki i pończochy o specjalnym stopniu ucisku...

Czytaj więcej...PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO
W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013